Barneveld, 05-04-2025 - PSV uit Eindhoven werd dit weekend de winnaar van de nationale zwemcompetitie24-25. Amersfoort werd tweede en DedemsvaartAC steeg naar de achtste plaats, na een voortreffelijke vijfde en laatste ronde. Die wedstrijd zwom de Dedemsvaartse selectie zaterdag in Barneveld. Van de junioren tot de senioren werden er uitstekende prestaties neergezet. Zo zwom Tiamo van der Veen bij de senioren 2 persoonlijke records met ruim een seconde uit de boeken. Zijn 56.34 betekende een verbetering van het clubrecord op de 100 rug. Bij de jongste junioren was er wederom uitstekend zwemmen van Femke Keizer en Mieke Jansen. Respectievelijk 12 en 9 seconden gingen eraf van hun beste tijden op de 200 wissel.
Na de vierde ronde van de landelijke zwemcompetitie stond DedemsvaartAC stevig op de negende plaats. Het leek erop, dat er in die stand weinig meer kon veranderen. Dat werd anders na het zien van de inschrijflijsten van de vijfde en laatste ronde. Een van de tegenstanders in Barneveld, DZ en PC uit Drachten stond ruim voor op de achtste plaats. Aan de handen van de inschrijftijden leek deze vereniging in deze laatste ronde zoveel langzamer, dat een inhaalactie nog mogelijk was. Na de laatste aantik bleek DedemsvaartAC maar liefst 150 seconden sneller dan DZ en PC. Daarmee pakte men in de ronde de zevende plaats en in de eindrangschikking de achtste plaats van Nederland.
-----Aftrap-----
De aftrap werd zaterdag gegeven door de oudste junioren. De jongens zwommen een 4x100 vrij estafette. Met twee 56-ers, één 57-er en een 58-er doken Ruben Kragt, Duuk Harms, Guus van Duinen en Ruben Nooter onder de inschrijftijd. De meisjes op de 4x100 wissel, met Esmé Sportel op de rug, Sanne Keizer op de school, Daphne Dijsselhof op de vlinder en Sjors Werger op de vrij gingen zelfs bijna 7 seconden onder hun inschrijftijd. Daarmee was de toon voor de rest van de wedstrijd gezet. Na deze estafettes stond er een 100 vrij voor de senioren op het programma. Tiamo van der Veen blonk zaterdag uit. Hij ging ruim een seconde onder zijn beste tijd en tikte aan in 52.72. Later in het programma gingen zijn beste tijd en tegelijk ook het clubrecord op de 100 rug eraan. Het nieuwe clubrecord werd 56.34. Opvallend bij de heren was ook het zwemmen van Ruben Hoeve. Hij hoorde op de 100 vrij niet bij de snelsten maar verbeterde wel zijn beste tijd met 5 seconden naar een 56-er. Op de 100 school behoort hij wel tot de snelsten. Zijn 1.06.17 betekende naast de eerste plaats ook een verbetering van zijn beste tijd. Verrassend genoeg werd Stan Tibben de tweede zwemmer van DedemsvaartAC op de 100 school met 1.08. Bij de dames was er opvallend goed zwemmen van Marlies Dijsselhof. Zij pakte na Ismay Lichtendonk de punten voor DedemsvaartAC op de 100 rug, maar verrassenderwijs ook op de 200 vlinder. Haar 2.34.48 leverde haar bovendien een toegangsbewijs op voor deelname aan de Nederlandse kampioenschappen op dit nummer. Mooie tijden werden er eveneens gezwommen door Iris Sportel. Met haar 1.14.27 op de 100 rug mag ze zich inschrijven voor de Overijsselse kampioenschappen en dat is even geleden voor haar.
-----Punten-----
Bij de jeugd kwamen de meest opvallende prestaties van Vivian Nooter. Ze liet de laatste maanden al goed zwemmen zien. Nu was ze het snelst van de zwemsters van DedemsvaartAC op de 200 school en pakte ze aan het eind van de wedstrijd ook nog de punten en een persoonlijk record op de 200 vrij. In deze leeftijdsgroep zwom Anique Polinder net als Vivian ook seconden onder haar beste tijden op de 200 school en 200 vrij. Voor de junioren stond er zowel voor de oudste als voor de jongste junioren een 200 wissel op het programma. Bijna iedereen van DedemsvaartAC slaagde erin om het persoonlijke record op dit nummer uit de boeken te zwemmen. Gijs Nooter deed dit zelfs met 23 seconden. Gijs zwom daarna ook nog het record op de 100 rug uit de boeken , evenals Guus van Duinen, Abe Pasop en Roan Dijkstra. Bij de meisjes deden Daphne Dijsselhof, Suus Hoogeveen en Bibi Weideman dat. Daphne had daarnaast een flink aandeel in het goede presteren op de 4x100 wissel estafette in het begin van de wedstrijd. Ze zwom hier de 100 vlinder en ook op dit nummer zat ze ver onder haar beste tijd. Bij de jongste junioren blonken met name Femke Keizer en Mieke Jansen uit met forse persoonlijke records. Seconden gingen er van hun beste tijden af op zowel de 200 wissel als de 200 vrij. Sjors Werger liet zich ook van de beste kant zien met persoonlijke records op deze 2 nummers en goede optredens in 3 estafetteploegen.
Klik hier voor meer informatie.