Zwolle, 16-11-2024 - De onderlinge rivaliteit tussen de zwemmers van DedemsvaartAC was zaterdag bij de Overijsselse kampioenschappen goed zichtbaar op de 200 vlinder bij de jeugd tussen Lily Zandstra en Leyona Lichtendonk, op de 400 wisselslag bij de oudste junioren tussen Duuk Harms en Ruben Kragt en op de 50 school bij de dames tussen Ismay Lichtendonk en Michelle Zomerdijk. Niet alleen op de wedstrijd stuwen de rivalen elkaar op, maar ook in de training. Samen wisten de leden van DedemsvaartAC weer goede prestaties te leveren op de estafettes. Ineens ligt er de mogelijkheid van deelname aan het NK van een tweede estafetteploeg 4x100 wissel bij de jongens-junioren, terwijl er bij de heren hoop is op een 4x200 vrij-limiet. Bij de junioren haalde Guus van Duinen in ieder geval zijn eerste persoonlijke limiet binnen. Hij realiseerde dat op de 200 vrij.
Zaterdag begon het tweede weekend van de Overijsselse kampioenschappen. Er stonden zaterdag weer zware nummers op het programma. Bij de dames begon het met een 4x200 vrij, terwijl kort erna de 200 vlinder op de rol stond. Bij de heren wachtte onder andere de 400 wissel. Er stonden voor zowel de dames als de heren 4 individuele nummers en 1 estafettenummer te wachten. Veel van de deelnemers acteerden op alle 5 de nummers. Tegen het eind was de vermoeidheid wel voelbaar. De tevredenheid over de resultaten overheerste.
-----Estafette-----
Er werd begonnen met een 4x200 vrij estafette voor de meisjes-junioren. Tot nu toe was elke estafette naar DedemsvaartAC gegaan. Het leek er lang op, dat ook deze estafette binnengehaald zou worden. Het was aan het eind echter een onmogelijke opgave voor Esmé Sportel om de voorsprong te behouden. Ondanks een heel goede 2.20, moest ze deze estafette toch aan Deltasteur uit Kampen laten. De dames van DedemsvaartAC hadden geen enkele moeite om hun 4x200 winnend af te sluiten. Aan het eind hadden Michelle Zomerdijk, Leyona Lichtendonk, Alessia Sluis en Ismay Lichtendonk een voorsprong van maar liefst 20 seconden. Voor de heren was het eerste nummer een sprintnummer, de 50 vlinder. Alle races van de junioren en bijna alle races bij de jeugd eindigden in een persoonlijk record. Bij de senioren lukte dat steeds net niet. Toen de rook opgetrokken was bleek er zilver behaald te zijn door Amor van der Veen bij de jongste junioren, brons door Melle van Veen bij de jeugd en zilver door Stan Tibben bij de jongste senioren. Het eerste nummer bij de dames was het uitdagende nummer 200 vlinder. Bij de jeugd had DedemsvaartAC het grootste aantal deelnemers. Vijf van de acht deelnemers waren lid van DedemsvaartAC. Zij bemoeiden zich vooral met de strijd om de tweede plaats. Na 100 meter nam Lily Zandstra de tweede plaats over van Leyona Lichtendonk. Op de laatste baan moest Lily echter Leyona weer voor laten gaan. Zo werd Leyona tweede met heel kort daarna Lily en met een paar seconden daarna Sofie Kragt. Ismay Lichtendonk had geen moeite bij de oudste dames om de 200 vlinder te winnen. Zij had echter haar zinnen gezet op het clubrecord. Dat zat er deze keer net niet in.
-----Opvallende tijden-----
De 100 rug heren werd een echt DedemsvaartAC nummer. Na winst bij de jongste junioren en bij de oudste junioren, wist tenslotte Tiamo van er Veen bij de jongste senioren te winnen. De meest opvallende tijden kwamen op naam van de winnaar bij de jongste junioren, Amor van der Veen en op naam van de winnaar bij de oudste junioren, Duuk Harms. Ruben Nooter en Roan Dijkstra zorgden ook voor flinke verbeteringen. Voor dames stond als laatste nummer voor de pauze en de prijsuitreiking, de 100 vrij. De eerste die een fraaie tijd op de klok bracht was Sjors Werger. Met 1.06.56 gaf ze haar visitekaartje af voor deelname in de estafetteploeg. Bij de oudste junioren ging Daphne Dijsselhof naar een onverwachte 1.01.41. Het leverde haar het brons op. Esmé Sportel is al voor het tweede weekend bezig met erg goed presteren. Nu ging haar beste tijd op de 100 vrij uit de boeken. De nieuwe tijd werd 1.03.08. De derde zwemster, Sanne Keizer ging naar een uitstekende 1.05.05. Bij de jongste senioren komt Rebecca Reurink weer steeds dichter bij de minuut. Ze werd tweede in deze leeftijdscategorie. De 100 vrij bij de oudste dames werd een prooi voor Ismay Lichtendonk in een prima 57.77. Michelle Zomerdijk werd derde.
-----Pauze-----
Waar, voor de pauze, de dames het zwaarste deel van de wedstrijd hadden, daar moest het voor de heren nog beginnen. Hun eerste nummer na de pauze was een 200 vrij. Vooral bij de oudste junioren-jongens werd daar hard op gezwommen. Ruben Nooter wist tot nu toe op alle vrije slag nummers hoge ogen te gooien. Dat deed hij ook op de 200 vrij. Hij zwom een prima 2.05.64 en werd daarmee afgetekend eerste. Ruben Kragt en Guus van Duinen deden weinig voor elkaar onder. Met 2.08.00 tikte Ruben Kragt net iets eerder aan. Guus bracht 2.08.05 op de klok. In beide gevallen betekende dat een persoonlijk record en een limiet voor de Nederlandse junioren kampioenschappen. Voor Guus is dat zijn eerste persoonlijke limiet. Wat meer op de achtergrond ging het ook prima met Gijs Nooter, Alex Spijker en Roan Dijkstra. Bij de jongste senioren moest er wel iemand van DedemsvaartAC winnen. Er waren namelijk 3 deelnemers en die waren alle 3 van DedemsvaartAC. Dennis Mosterman tikte voor de tweede keer onder de 2 minuten aan en won dit nummer met voorsprong. Hun volgende nummer was het zware nummer 400 wissel. Het begon met een uithaal van Amor van der Veen met een derde plaats in 5.29.98. De mooiste strijd van de dag vond plaats tussen Duuk Harms en Ruben Kragt bij de oudste junioren. Na de vlinder lag Kragt op kop. Die positie werd op de rug al snel bedreigd door Harms en op de schoolslag ook daadwerkelijk overgenomen. Na 350 meter kwam Kragt weer langszij en op de laatste 50 meter wist hij weer een kleine voorsprong op te bouwen. Beide jongens waren dik tevreden met hun resultaat, een eerste plaats voor Kragt en een tweede voor Harms in daverende tijden. Bij de jeugd werd het ook een eerste en een tweede plaats. Hier was Emiel de Bruijn de winnaar en Melle van Veen de goede tweede. Bij de jongste senioren konden die podiumplaatsen niet herhaald worden. Hier werd Stan Tibben tweede en Tiamo van der Veen derde. De jongens en heren sloten af met een 4x100 wisselslag-estafette. Bij de junioren bracht DedemsvaartAC 2 ploegen op de been. De eerste ploeg won met een flinke voorsprong. De tweede ploeg kon het net niet redden om op het ereschavot te belanden. In deze ploeg was vooral het zwemmen van Abe Pasop opvallend. Hij realiseerde 1.13.57 op de 100 schoolslag. Als hij in de buurt van deze tijd komt op een individueel nummer, dan is hij verzekerd van deelname aan het de Nederlandse kampioenschappen. Die deelname kan hem op een estafette eigenlijk al niet meer ontgaan. Het lijkt er sterk op, dat DedemsvaartAC ook met een tweede team deel kan nemen op de 4x100 wisselslag voor de jongens-junioren. Ook bij de heren bracht DedemsvaartAC 2 ploegen op de been. Net als bij de junioren won ook hier het eerste team onbedreigd. De meest opvallende prestatie kwam op naam van Emiel de Bruijn. Met 1.06.22 zette hij een dijk van een tijd neer op de 100 schoolslag in die estafette.
-----Voorbeeld-----
Voor de dames was het zwaarste voor de pauze al geweest. Na de pauze stonden er nog 2 sprintnummers op het programma. In de jongste leeftijdsgroep gaf Sjors Werger het voorbeeld met een forse verbetering van haar beste tijd op de 100 wissel naar 1.18.97. Bij de oudste junioren zette Esmé Sportel haar prima prestatiereeks tijdens de Overijsselse kampioenschappen voort met een tweede plaats. Bij de jeugd laat Vivian Nooter goed zwemmen zien op deze kampioenschappen. Zij realiseerde een mooie 1.11.58 op de 100 wissel. Marlies Dijsselhof incasseerde bij de jongste senioren weer een zilveren medaille en bij de oudste senioren stonden Ismay Lichtendonk en Michelle Zomerdijk weer op het ereschavot. Ismay won en Michelle werd tweede. Het laatste nummer bij de meisjes en dames was een 50 schoolslag. Voor dit nummer specifiek, kwamen een aantal zwemsters naar Zwolle. Het is het favoriete nummer van Sjors Werger. Zij pakte het zilver bij de jongste meisjes. Sanne Keizer deed hetzelfde bij de oudste junioren. Bij de jeugd kwam Esther Dijsselhof heel dicht in de buurt van het ereschavot. Het scheelde maar 0,2 seconde. Mooier nog was haar tijd van 36.46. Het is ruim een jaar geleden, dat ze een dergelijke tijd realiseerde. Het markeerde haar come back op deze slag. Haar zus Marlies won, na alle tweede plaatsen, de 50 school bij de jongste senioren. Bij de oudste senioren stonden er deelneemsters van DedemsvaartAC op het podium. Toch was het niet alleen het groen van de shirtjes van DedemsvaartAC wat het podium kleurde, want Alessia Sluis had als derde, gelijk aan getikt met iemand uit Olenzaal. De eerste plaats ging naar Ismay Lichtendonk en de tweede naar Michelle Zomerdijk.
Klik hier voor meer informatie.