Zwemvereniging
Dedemsvaart-AC
Dedemsvaart-AC
DedemsvaartAC wint sprintfinales Overijsselse kampioenschapp

Zwolle, 29-11-2025 - Het programma van de Overijsselse kampioenschappen zwemmen is genoeg gevuld. De eerste ronde op zaterdag duurde bijna 4 uur en het zwembad in Zwolle was tot de nok gevuld. De prestaties van de Dedemsvaartse zwemmers mochten er zijn. Menig persoonlijk record werd scherper gesteld en er werden al heel wat medailles op de wal gesleept. Nieuw in het programma waren de finales over de sprintafstanden aan het eind van de wedstrijd. Ruben Hoeve wist de 50 schoolslag-finale overtuigend naar zich toe te halen met een daverend persoonlijk record. De winnares van de 50 vlinder, Ismay Lichtendonk, had veel moeite om clubgenote Alessia Sluis van zich af te houden. Op de finish scheelde het maar 0,04 seconden.
Zaterdag had DedemsvaartAC een ploeg met maar liefst 45 deelnemers aan de start. Daarmee bezette de ploeg een flink deel van het zwembad. De belasting voor de ploegleiders was niet erg zwaar, want over het algemeen kon er vooral gedeeld worden in tevredenheid. Veel races eindigden in een persoonlijk record en ook vaak zelfs in medailles. Er waren verschillende zwemmers die zelfs 3 keer een persoonlijk record wisten scherper te tellen. Dat waren Femke Keizer, Reva van der Veen, Alex Spijker, Ruben Kragt, Gijs Nooter en Duuk Harms. Nieuw in het programma waren de deelnemers geboren in 2014. Zij mochten meezwemmen bij de groep zwemmers geboren in 2012 en 2013.
-----Stevig-----
Het eerste nummer was meteen een stevig nummer om mee te beginnen, de 4x200 vrij estafette voor de jongens en voor de heren. Bij DedemsvaartAC had men zowel bij de senioren als bij de junioren 2 ploegen op het startblok. De snelste junioren wisten hun estafette overtuigend te winnen. De snelste heren werden derde bij de senioren. Het volgende nummer was een sprintnummer, de 50 vlinder voor meisjes en dames. De snelste 8 plaatsten zich voor de finales, die na het laatste nummer gezwommen werden. Femke Keizer, Sanne Keizer, Sofie Kragt, Marlies Dijsselhof, Ismay Lichtendonk en Alessia Sluis zwommen zich in de prijzen. Sofie, Michelle, Ismay en Alessia drongen door tot de finale en daarmee bestond de helft van de finale uit zwemsters van DedemsvaartAC. Het werd een spannende race tussen Alessia en Ismay. Het elektronische scorebord moest uitsluitsel geven over wie er het eerst aantikte. Ismay bleek met 0,04 seconde verschil gewonnen te hebben. Op zo’n moment moet je vertrouwen hebben in de elektronica, want het blote oog kan dat niet goed waarnemen. Bij de heren was het eerste individuele nummer de 50 school. Veel persoonlijke records verdwenen naar de prullenbak. Alleen Ruben Hoeve wist zich in de prijzen te zwemmen en alleen hij mocht naar de finale. Daar liet hij op overtuigende wijze zien, dat hij de snelste zwemmer van Overijssel is op dit nummer. Blijer dan met de medaille was hij met zijn persoonlijke record. Met 29.34 ging er maar liefst 0,4 seconde van zijn beste tijd af en dat is op dat niveau een flinke hap.
-----goud-----
Na de sprintafstanden stond er eerst een 100 rug voor dames op het programma. Bij de jongste junioren wist direct de jongst telg van de van der Veen-en het goud binnen te slepen. Zij is geboren in 2014 en wist in de leeftijdsgroep geboren in 2012 en jonger meteen haar stempel te drukken. Ze zwom een prachtig persoonlijk record in 1.16.26. In deze leeftijdsgroep deden ook Noa Bergsma en Fayenne Kouwen het uitstekend met dikke persoonlijke records. Eerste plekken werden er naast Reva ook behaald door Sanne Keizer, Marlies Dijsselhof en Ismay Lichtendonk. Voor de heren stond er na de 50 school nog een sprintnummer op het programma, de 100 wissel. Bij de oudste junioren legde Ruben Kragt de favoriet, Sven Casper Hageman, het vuur na aan de schenen. Het verschil wat er was bij de inschrijftijden kon Ruben net niet overbruggen. Het werd een prima tweede plaats. Er was bovendien een dik persoonlijk record voor Gijs Nooter. Bij de jeugd werd het spannend tussen de clubgenoten Ruben Nooter en Duuk Harms. Duuk wist 0,02 seconden eerder aan te tikken. Spannend werd het ook bij de jongste senioren tussen Tiamo van der Veen en Jort Siebelt uit Oldenzaal. Met 0,1 seconde verschil moest Tiamo het onderspit delven. Het laatste nummer voor de pauze was een 200 vrij voor de meisjes en dames. Bij de jongste junioren was er een dik persoonlijk record voor Femke Keizer en een derde plaats. Bovendien kon Lois van der Vecht een flink persoonlijk record bijschrijven. Bij de jeugd was er prima zwemmen van Anique Polinder. Zij werd net vierde, maar zorgde wel voor een mooi persoonlijk record. Bij de jongste senioren liet Sofie Kragt zich van haar beste kant zien en bij de oudste senioren haalde Ismay Lichtendonk haar derde gouden medaille op de wal.
-----Pittig-----
Na de pauze en een eerste ronde prijsuitreikingen stond er het pittige nummer 200 vlinder op het programma. Het belangrijkste wapenfeit kwam tot uitdrukking op het podium van de 200 vlinder. Ruben Kragt werd afgetekend eerste, daarna volgde een niet geheel fitte Amor van er Veen en tenslotte was er een fraaie derde plaats voor Gijs Nooter. Voor de dames volgde ook een stevig nummer, de 400 wissel. Bij de jongste junioren werd Femke Keizer tweede. Een mooie achtste plaats, met slechts weinig andere zwemsters uit 2013 voor haar, eindigde Suzanne Janssen. Ze was deze keer sneller dan Daphne Spijker en Kaily Remmers, die het toch ook heel goed deden. Bij de jongste senioren en bij de oudste senioren was het een compleet DedemsvaartAC-podium. Bij de jongste won Marlies Dijsselhof, werd Leyona Lichtendonk tweede en Sofie Kragt derde. Bij de oudste senioren ging de winst naar Ismay Lichtendonk, met achter haar Michelle Zomerdijk en Alessia Sluis. Als laatste individuele nummer, afgezien van de finales over de sprintnummers, was er de 100 vrij voor heren. Aan het eind van een lange middag bleek er voor een aantal DedemsvaartAC-es nog voldoende energie in te zitten. Bas Harms ging voor het eerst onder de 1.10. Ruben Kragt kwam andermaal dicht in de buurt van Hageman. Hij realiseerde een heel mooie 55.05. Bij de jongste senioren wist Tiamo van der Veen te winnen en bij de oudste senioren werd Dennis Mosterman derde. Zijn 54.35 was een van de verrassingen van de dag. Aan het eind stond er een estafette voor de dames en meisjes op het programma. Bij de junioren pakte DedemsvaartAC de derde plaats, met deze keer vooral een opvallende tijd van Sjors Werger op de 100 school. Met 1.22 zette ze weer een flinke stap in de richting van haar oude niveau. Bij de dames was er een eenvoudige overwinning van het Dedemsvaartse team. In het tweede team van de dames was de 1.10 van Esmé Sportel als startzwemster op de 100 rug het meest opvallende feit.



Klik hier voor meer informatie.

Activiteiten
Zwem mee!

Zwem een keer mee met één van onze trainingsgroepen. Klik hier voor meer informatie.


© Zwemvereniging Dedemsvaart AC, alle rechten voorbehouden.    |   v1.1