Succesvolle miniorenfinales DedemsvaartAC
De minioren van DedemsvaartAC beleefden dit weekend succesvolle Overijssselse kampioenschappen. Deze kampioenschappen die zaterdag en zondag gezwommen werden in Zwolle, zijn eigenlijk de finales van de miniorenwedstrijden. De snelsten op deze wedstrijden mochten starten in Zwolle. DedemsvaartAC kwam met een flinke groep aan de start. Bij de jongste jongens werden zondag net als zaterdag de meeste medailles behaald. In de oudste leeftijdscategorie werden er zaterdag geen medailles behaald, maar dat lukte zondag wel. Bij de meisjes ging het daar om een gouden voor Reva van der Veen en een bronzen voor Kian Zoer. Bovendien mocht de estafetteploeg net als op zaterdag op het ereschavot klimmen. Nu was dat om een derde prijs in ontvangst te nemen.
Ook op de tweede dag van de finales van de miniorenwedstrijden werd er weer hard gezwommen door de minioren van DedemsvaartAC. Er gingen veel persoonlijke records uit de boeken. Het eerste eremetaal werd gewonnen door Kees Knol. Hij was zaterdag ook het meest succesvol als het ging om het binnenhalen van medailles. Nu voegde hij in het eerste deel van de wedstrijd een gouden medaille toe op de 50 vlinder bij de jongens geboren in 2015 en 2016. Hij verbeterde zijn tijd met 2 seconden. Joep Romkes deed dat ook, maar hij kwam net een seconde tekort voor de derde plaats. Hij werd vierde. In de oudste leeftijdscategorie was Reva van der Veen de volgende die een medaille won. Zij deed dat op haar favoriete nummer de 100 rug. Ze ging al eens eerder onder de 1.20. Nu ging het met 1.18.88 nog weer wat harder. Net als Kees, werd het ook goud voor haar. Daarvoor had ze ook al haar beste tijd op de 200 vrij bijgesteld. Daar gingen 6 seconden van haar beste tijd af. Suzanne Janssen tikte zelfs 10 seconden onder haar eigen record aan. Op de 100 rug waren er persoonlijke records van Eva Schans en Daphne Spijker. Beiden haalden ongeveer 2 seconden van de beste tijd af. Eva tikte net iets eerder aan. Bij de oudste jongens kwam Kian Zoer het dichtst in de buurt van de prijzen. Voor de pauze tikte hij 2 keer als vierde aan. Eerst deed hij dat op de 200 wissel, daarna op de 100 school. Op de 200 wissel gingen er maar liefst 9 seconden van zijn beste tijd. Hij ging met 2.58.99 voor het eerst onder de 3 minuten. Boaz Bakker haalde er nog meer van af, namelijk 10 seconden. Liam Camdzija redde dat niet, maar bij hem gingen er ook nog 4 seconden vanaf.
Meeste nummers
Na de pauze hadden de jongste de meeste persoonlijke nummers voor de boeg. Kees Knol werd weer eerste op het eerste nummer, de 50 rug voor de jongens geboren in 2015 en 2016. Hij haalde een seconde van zijn beste tijd af. Op de 100 vrij lukte het net niet meer om ook dat nummer uit de boeken te zwemmen. Hij werd wel weer eerste. Joep Romkes werd tweede op de 50 rug. Bij hem gingen er 4 seconden van zijn beste tijd af. Hij komt daarop dus weer iets dichter bij Kees. Op de 100 vrij greep hij met een vierde plaats weer net naast de medailles. In de oudste leeftijdsgroep, de kinderen geboren in 2013 en 2014, stond er nog een persoonlijk nummer en een estafette te wachten. Reva van der Veen breidde haar aantal persoonlijke records nog verder uit. Er ging op de 100 vlinder namelijk ook nog weer iets van haar beste tijd af. Daar zorgde Kaily Remmers ook voor. Bij haar ging er wat meer van af, namelijk 2 seconden. Bij de jongens was het laatste nummer een 100 vrij. Kian Zoer greep keer op keer naast de medailles, maar op dit nummer was het raak. Met een fraaie 1.10 werd hij derde. Bas Harms en Boaz Bakker haalden allebei 2 seconden van hun beste tijd af. Bas eindigde op de vijfde plaats. Boaz en Liam Camdzija zijn op jacht naar een tijd onder de 1.20. Dat lukte ook zondag net niet. Boaz zit er nu het dichtst bij. De wedstrijd werd afgesloten met een 4x50 wissel estafette voor jongens en meisjes gemengd. Reva van der Veen begon met de rug. Daphne Spijker nam over met de school. Daarna zwom Bas Harms de vlinder en Kian Zoer de vrij. Net als de vorige dag op de 4x50 vrij was OZenPC weer het sterkst. DedemsvaartAC werd nu derde.
Klik hier voor meer informatie.